Praca magisterska od strony technicznej- jak wstawiać rysunki, ustalać rozdzielczość itp?

Szkoła wyższa owijania bawełnę ustala

Pomimo tego, że najważniejszą kwestią podczas pisania pracy dyplomowej jest jej treść, to jednak każdy oceniający zwraca również uwagę na jej formę. Każda szkoła wyższa jasno ustala, jakie są wymogi techniczne, do których trzeba stosować się w trakcie tworzenia prac. Atrakcyjny wygląd pracy liczy się, choćby, dlatego, że w dzięki niemy, staje się on przejrzysta i czytelna, a każdy jej element można łatwo znaleźć.

Ustawicznie wymaga dodatkowo, interlinie

Przede wszystkim, należy zwrócić uwagę na czcionkę. Normą jest, że ma to być Times New Roman w rozmiarze 12. Najczęściej wymaga się także, by interlinie były większe niż normalnie i miały wartość 1,5. Ważne są również wszelkie akapity. Jasno oddzielone fragmenty pozwalają łatwiej odnaleźć się w odrębnych częściach pracy. Upraszczają jej czytanie i powracanie do konkretnych treści.

Dodatkowo, numerowane są wszystkie rozdziały

Zarówno praca licencjacka, jak i praca magisterska muszą być zaopatrzone w spis treści, bibliografię, aneks w postaci wykazu wykresów i tabel. Poza tym, numerowane są wszystkie rozdziały i podrozdziały. Aby móc wymieniać wszystkie te elementy, należy skorzystać z opcji automatycznego numerowania. Dzięki temu, nie pogubimy się w trakcie zapisywania kolejnych podpunktów.

Wystarczy, wpiszemy drobiazgowe

Natomiast same tabele i wykresy wstawiamy korzystając z automatycznych opcji edytorów tekstu. Wystarczy, że wpiszemy szczegółowe wartości, a edytor samoistnie wykreuje obraz przedstawiający wybrany przez nas rodzaj wykresu. Wstawiając wszelkiego typu obrazki, musimy zadbać o ich rozdzielczość talk, by wyraźnie było widać, co prezentują. Jednocześnie, nie mogą nadmiernie przykuwać uwagi, by nie kolidowały z tekstem. Nie mogą także zajmować zbyt wiele miejsca.